16 Mart 2018 Cuma

GÜNÜN KÖŞE YAZILARINDAN SEÇKİ 16 Mart 2018
GÜNÜN KÖŞE YAZILARINDAN SEÇKİ

“İlk düşünürümüz Bilge Tonyukuk’a (646-726) minnetle”

16 Mart 2018““Kaderimiz buymuş”

Özet yapmak zorunda olduğum için ilginç bir konuyu daha gündeminize taşımak istiyorum… (Söyleşinin tümünü youtube kanalımda izleyebilirsiniz.) Türkiye'de yüzde 30-35 oranında akraba evliliği olduğunu biliyor muydunuz?... Bu yüzden enzim eksiklikleriyle doğan, pek çok disformik çocuğumuz var. Bilinçli anne baba adayları test yaptırıyor. Ne yazık ki sayıları istenen kadar değil. Dr. Özgön, “Toplumun kültürel yapısı kadere bırakmak” diyor. İşin kötüsü, “dede ortak” evlilikler de, birinci derece kuzen, teyze oğlu, amca kızıyla evlenmek kadar yaygın fakat kendilerini akraba saymıyor tehlikeleri teyet geçiyorlar. Oysa bu şekilde çiftlerden herhangi birinde var olan gen kuvvetle ilerleyebiliyor. Türkiye gen haritası pek parlak değil anlayacağınız.
Bu kısmı Dr. Özgön’den doğrudan alıntılamak istiyorum: “Bizde, nadir hastalıklar çok fazla, çünkü akraba, aşiret, etnik köken evlilikleri var. Batı’nın Türk ya da Ortadoğu genomuna ilgi gösterme nedeni de bu. Kendi elimizle datamızı yurt dışına veriyoruz.” Ne demek bu şimdi diye ısrar edince, test yaptırmak Türkiye’de mümkün olsa da sağlık kuruluşlarının kan örneklerini yurt dışına gönderdiklerini söyledi. Data olmayınca teknoloji ilerlemiyor. Kaldı ki, Ar-Ge'ye yatırım yapabilen bir ülke de değiliz. Dr. Özgön, “Benim buna gerçekten itirazım var. İçeride yapılabilir, mümkün…” diye ısrar ediyor.”.  https://www.dunya.com/kose-yazisi/mumkun/407463“Gördüğünüz gibi şu anda çok büyük bir değişimin içerisindeyiz ve büyük olasılıkla torunlarımız “Dede, gerçekten araçları sizin zamanınızda insanlar mı kullanıyordu?” diyecek ve bize inanmayacaklar, belki ehliyetlerimizi çerçeveletip hatıra diye saklayacağız. Bu değişimi yönetmenin en kolay yolu değişimin parçası olmak ve yetenekleri, iş gücünü başka yerlere kaydırarak istihdamın yönünü değiştirmek olacaktır. Ulaşım sektörü komple baştan yazılıyor, bu nedenle ulaşım, otomotiv teknolojileri, enerji, akıllı şehir girişimlerimize de çok iş düşüyor.”. http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/serkan-unsal/ulasim-sektoru-bastan-yaziliyor--2628491/
Pentagon'dan AIPAC'a oradan da Londra'ya uzanan AĞ'da ORTAKLIK canlanacaksa RUSYA zorda demektir.
Çünkü İNGİLTERE-ABD ile ortaklığı BÜYÜK ORTAK OLACAK ŞEKİLDE düzenlemek isteyecektir...
Çin sınırından Afrika'ya kadar!
Peki bir soru daha!
Eğer ABD ile İngiltere böyle ortak bir adım atıp YENİ DÜNYA DÜZENİNİ bambaşka bir şekilde kuracak olursa kimin önemi artar?
ELBETTE TÜRKİYE'nin...
TÜRK DEVLETLERİNİNİN OLDUĞU YERDE İNGİLTERE'nin ayakta kalması ve ABD'yi frenlemesi için bizimle yürümesi şart!
DÜNYAYA BÖYLE BAKIN.
Gerisi laf!
.”. https://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2018/03/16/buyuk-oyun

“Bu eksenin ana hedefi Türkiye’yi durdurmaktır

Uzunca bir süredir, BAE-S. Arabistan-İsrail-Mısır üzerinden bir eksen kurulduğunu, bu eksenin ABD, İngiltere ve İsrail tasarımı olduğunu, coğrafyamızın kuzeyini kaybeden bu güçlerin daha güneye ve batıya çekilerek yeni bir mevzi inşa ettiğini, bunun bir şer ekseni olduğunu, görünüşte İran’a karşı kurulduğunu ama bölge ölçeğinde ana hedefinin Türkiye’yi durdurmak olduğunu söylemeye çalışıyorum.

BAE hakkında, Veliaht Prens Muhammed Bin Zaid hakkında, terör dosyaları hakkında, Türkiye’ye karşı terör ve darbe fonlamaları hakkında her yazdığımda bölgede bir panik havası oluşuyor. 15 Temmuz’un mimarı ya da ihalecileri olan bu çevreler şimdi “muhafazâkar muhalefet” örgütleyerek “Türkiye’yi durdurma”ya dönük küresel proje için yeni bir senaryo uyguluyor.”. https://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/mevzileri-guclendirin-turkiyede-yeni-bir-bati-cephesine-izin-verilemez-2044869Hiç yorum yok:

Yorum Gönder