15 Aralık 2016 Perşembe

Dışişleri Bakanları

45'e yakın Dışişleri Bakanı gelip gitmiş.


Sadece hükümetler değil dışişleri bakanları da durmadan değişmiş.

Zaman Yönetimi!

Dışişleri Bakanları Listesi

 
İsim                               
 
GöreveBaşlama Tarihi
 
Görev Bitiş Tarihi
03.05.1920
08.05.1921
Ahmet Muhtar Bey
09.02.1921
16.05.1921
16.05.1921
25.10.1922
26.10.1922
21.11.1924
22.11.1924
04.03.1925
04.03.1925
11.11.1938
11.11.1938
13.08.1942
13.08.1942
26.06.1944
13.09.1944
10.09.1947
10.09.1947
22.05.1950
22.05.1950
20.06.1956
25.11.1957
27.05.1960
28.05.1960
16.02.1962
01.04.1962
20.02.1965
23.02.1965
22.10.1965
27.10.1965
12.03.1971
26.03.1971
03.12.1971
11.12.1971
25.01.1974
25.01.1974
07.11.1974
13.11.1974
30.03.1975
31.10.1975
21.06.1977
21.06.1977
05.01.1978
21.06.1977
21.07.1977
05.01.1978
12.11.1979
Hayrettin Erkmen
12.11.1979
05.09.1980
21.09.1980
24.11.1983
13.12.1983
21.12.1987
22.12.1987
20.02.1990
22.02.1990
12.10.1990
12.10.1990
23.06.1991
23.06.1991
21.11.1991
21.11.1991
27.07.1994
27.07.1994
28.11.1994
12.12.1994
27.03.1995
27.03.1995
06.10.1995
06.10.1995
31.10.1995
31.10.1995
06.03.1996
06.03.1996
28.06.1996
28.06.1996
20.06.1997
30.06.1997
18.04.1999
18.04.1999
11.07.2002
12.07.2002
19.11.2002
19.11.2002
14.03.2003
14.03.2003
28.08.2007
29.08.2007
02.05.2009
02.05.2009
28.08.2014
29.08.2014
30.08.2015
30.08.2015
24.11.2015
Mevlüt Çavuşoğlu
24.11.2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme